Popis převaděče Zprávy o provozu
Zprávy od Mirka OK1UVU o stavu a provozu převaděče
servis převaděčů OK0MF a OK0DBF Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Středa, 12 Červen 2019 14:05

V sobotu, kolem poledne, dorazí na Suchák parta radioamatérů, spolku DMRsobě, který je majitelem převaděče OK0MF a OK0DBF. Budou ostraňovat závady z poslední zimy. Utrhané koaxiály a pod. Bylo by dobré, kdo jste se dostával na Malého Frantu, případně na digitální převaděč systému DMR OK0DBF, abyste eventuelně byli ve střehu a mohli dělat protistanice.

pokračování :

radioamatéři dorazili již dopoledne, opravili koax konektor k osmidipólu převaděče systému DMR OK0DBF a namontovali s mým souhlasem, další novou anténu pro Tx OK0MF ( 51.970 MHz ) na nejnovější stožár, horní hrana přes 12 m výšky. Pracovali tak na dvou stožárech v době největšího horka a za to jim patří náš dík.

http://leteckaposta.cz/128598697

 
anténa 50 MHz nejen pro OK0MF Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Středa, 12 Červen 2019 07:56

Kamarád zakoupil tříelementovou anténu. Tuto anténu používá už více radioamatérů. Pokud máte zájem, zavolejte si na prodejnu,( mají i svoje internetové stránky..)

Anténa dodavatel Kovoplast Chlumec nad Cidlinou.Telefon na prodejnu 495 485 428 typ antény TA 0301 1. 1 kanál 3 prvky kmitočet 48,5-56,5Mhz. Délka 320cm.Cena 420Kč.doprava a balné 286Kč součet 706Kč.

 
antény, dutiny Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Pondělí, 10 Červen 2019 14:38

V neděli 9.6. jsem po několika jiných zkouškách opět zapojit Tx dutiny. Na části DZ si můžete poslechnou záznam práce s Honzou OK2UDE, kterému děkuji za čas, kdy se mi mohl věnovat. Následuje kontrolní QSO s Martinem OK1FMS s 0,5 W z HK a můj vstup s výkonem 200 uW do antény typu J. Poslechnu si ranní DK. Škoda, že mezi tím opět zkolaboval přívod proudu.To ještě nějaký čas zabere, není to v pořádku. Na snímku jsou nyní zapojené směrovky.Viz předchozí články.

http://leteckaposta.cz/479892460

 
porucha trvá, převaděče jdou Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Pondělí, 10 Červen 2019 12:52

Dnes asi v 11.00.jsem rozchodil převaděče. Momentálně je funkční pouze jedna fáze a mezi zbývajícími dvěma je patrně fázový zkrat i když multimetr na ohmovém rozsahu nic neukáže ani na nejvyšším rozsahu. Mohu osadit kteroukoliv nožovou pojistku a nic se neděje ale pokud zasunu první a dávám druhou vybuchnou obě i ta v pojistkovém zasunovacím držáku. Příště vezmu 1 kV megmet.

 
už to snad bude dobré Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Neděle, 09 Červen 2019 13:56

Zařadil jsem opět odstavené Tx dutiny. Výkon sice klesl ze 14 W na 11 W vlivem ztrát na dutinách, nic není ideální, ale na druhou stranu je Tx anténa o 3 m výš. Má to ještě další výhodu a to v možnosti shodného natočení Rx i Tx antény. Ideálně kolmo na Ripex. Momentálně jsou na JZ. Uvidíme - uslyšíme na příštích Delta kroužcích. Dnes prošel jen OK2SPA a OK3JM.
Názor posílit to na Prahu a na Moravu by se dal realizovat pouze ve směru Praha - západ a Opava východ. Zbytek Moravy je od JZ na V a to s nynějšími anténami pokrýt nelze. Ideální by byla jedna všesměrová vícezisková, k vůli rušeni Ripexem musím mít antény dvě v dostatečné vertikální vzdálenosti od sebe viz im produkt. Ještě by pomohlo o 10 m natáhnout stožár, pak by se vešly 2 BH pod sebou v dostatečné vzdálenosti od sebe. To je pochopitelně nerealizovatelné. Stožár má 17 m, stromy asi víc jak 10 m. Když se podíváte k Sucháku z jižní strany, tak stožár ani moc nepřečnívá, na rozdíl od Bukové Hory, kde jde stožár ještě tak 25m nad stromy. Během psaní článečku přestal jít převaděč OK0F ale i ostatní převaděče na Sucháku, několikrát zapl jen na okamžik a zase nic. Buď tam někdo prování práci na el. zařízení, nebo opět porucha. Pojede-li tam Sláva ve středu na Moon kontest, tak se podívám co se děje.Také ve čtvrtek je v plánu na Pohotovostní závod 50 MHz a v neděli na Provozní aktiv. Dnes už se mi tam nechce. Za poslední týden jsem tam byl 3x.

 
je to špatné Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Sobota, 08 Červen 2019 14:02

Dnes po FM Poháru jsem posunul výše Tx anténu pro lepší pokrytí asi o 3 m. Někteří jste naříkali, že neslyšíte převaděč. Původně jsem předpokládal nárůst signálu s možná zvýšením im produktu, který od posledního rozdělení antén byl minimální. Vypadá to že se podstatně pohoršila citlivost a nastává tam hysteréze podobná OK0C. Malý signál sice nahodí převaděč, ale dál je zablokovaný nosnou Tx na vstupu dokud neskončí čas trvání nosné převaděče. Ta spadne i když vstupní signál stále trvá, převaděč odpípne a znova naběhne čas trvání nosné. Pravidelné cykly. Takže tudy cesta nevede. Zařazení Tx dutin by možná pomohlo i když je tam enormní úbytek výkonu. Pokud mě nenapadne lepší řešení, vrátím Tx anténu tam kde byla. Dnes tam znova nepojedu. Dnes jsem už celý rozlámaný a ruce mám vytahané ze stožáru. Nejdříve zítra . Zítřejší Delta kroužek patrně nebude, vzhledem ke snížené citlivosti převaděče.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 23
 

Návštěvy stránek

TOPlist
| Převaděč OK0BBF | Centrum svářecí techniky s.r.o. zajišťuje provoz stránek |