Popis převaděče Zprávy o provozu
Zprávy od Mirka OK1UVU o stavu a provozu převaděče
opět ožrala Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Sobota, 20 Duben 2019 05:49

Převaděč OK0F je tu pro slušné radioamatéry kteří se nestydí za svoji značku. Mnozí ho podle hlasu asi poznáte.
Pro ostatní uživatele ( možné budoucí koncesionáře ) je to velice špatný příklad.

www.uschovna.cz/zasilka/MFYH5LFFLJ2AY9WN-4D5

 
Veselé Velikonoce Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Středa, 17 Duben 2019 16:55

Přeji všem kamarádům Veselé Velikonoce a děkuji za poslaná přání. Hlavně nezapomeňte na neděli, kdy je Velikonoční závod současně s Provozákem, Hi.

 
další změna Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Středa, 10 Duben 2019 04:58

Dne 21.4. se provedou nějaké změny na převaděči. Předpokládám větší výkon a možná jiná anténa. Nechte prostor na zkoušení slabým stanicím OK2HL,OK2PET, OK2VVD, OK1XXZ... a referenční stanici OK1UKY, případně i sponzorům. Co to bývalo kdysi už nebude, protože platí, s přibývajícím provozem a Ripexem : lépe už bylo.
Po dobu Velikonočního závodu zřejmě OK0F nepojede pro vzájemné rušení závodící stanice OL1B , OK1KOK případně další z dané lokality OK0F. V době závodu na 70 cm i OK0BBF a OK0DBF. O tom jsem už psal a je to i v rubrice Parametry. Pokud možno se skedům na u nás umístěných převaděčích v době konání závodů vyhýbejte. Je možné, že bych vypl převaděč až v době, kdy nám vadí, to jest v době vašeho hovoru.
Vyzkoušíte po závodě. Přivítám zhodnocení písemnou formou na mejla. Díval jsem se na statistiku, toto je 325. zpráva, tak nemůžete říct, že nejste dostatečně informováni, Hi.
To, že se na stránky převaděče nedíváte pravidelně, nebo minimálně jednou týdně, přicházíte o přílohu Zpráv o provozu. Tam bývá nejčastěji audio záznam, nebo fotodokumentace k dané msg. Uložení přes Úschovnu je nejjednodušší řešení jak zpřístupnit přílohu zprávy a nezatěžovat příliš kapacitu stránek. Bohužel aktuálně je uložena k volnému stažení pouze 14 dní. Potom už provozovatel úložiště požaduje zaplacení poplatku a tomu se snažím předcházet odstraněním přílohy nebo celé zprávy, pokud je bez přílohy už nepodstatná.

 
OK2PJJ + OK1XAB Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Pondělí, 08 Duben 2019 08:17

Děkuji uvedeným dvěma stanicím za krásné nedělní večerní popovídání, které jsem si poslechl v pondělí dopoledne, bezdrátovým přenosem při štípání dříví, Hi.

 
změny na anténách Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Neděle, 31 Březen 2019 17:30

Rx kolineárka, Tx dvojdipól natočený asi na JZ, 8W PSV 1:1,3. Uvítám odezvu od vás uživatelů. Při provozu do jedné antény musí být zhruba 10x větší výkon na převaděč a je i podstatně větší vliv Ripexu. Komu se to zhoršilo, nebo zlepšilo,napište. Já mohu jen posuzovat dle signálů z DK.

 
DK14.3. po opravě Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Čtvrtek, 14 Březen 2019 10:45

Na posledním snímku jsem na vstupu z domova 5 W.Všiměte si vlevo od něj na 145.1625 MHz počátek vzniku im produktu na vzdálenost téměř 90 km. Naštěstí zatím malého nad úrovní šumu ( v Nemojově, na Sucháku to bude o hodně větší). Pokud by nebyly antény odděleny i výškově ( asi 6 m ) tak tento produkt směšování TX převaděče a Ripexu bude podstatně větší a tedy i více škodící, zvláště slabším signálům s větším zdvihem.
Konstalace antén zústala stejná. Dvě vady (zatím s jen s větším podezřením) jsem odstranil. Výkon byl ve chvíli prvního měření 1,5 W do antény, během Monn kontestu držel výkon už na 8 W, což je polovina než u ostatních převaděčů. Něco snad ještě s tím půjde udělat. Zajímavé bylo, že i Honza OK2HL přesto s 1,5 W převaděč slyšel a to má nejdále.
Děkuji operátorům zúčastnivších se zkoušek a to OK1UKY, OK2UDE, OK2MFA, OK2YN, OK2USF ,OK2JSQ, OK2LLM, OK2VPX, OK1UKX, za spolupráci a poskytované reporty. Pokud byste pozorovali změny v příjmu, hlavně měřené S metrem, řekněte mi to. Zajímavé je i otestovat si jak velký signál vám stačí pro srozumitelnost v převaděči a potom výkon pro dobrý report.

Zároveň se uživatelům OK0BBF omlouvám, že jsem zapomněl zapnout převaděč po Moon kontestu. Měl jsem plnou hlavu Fka. Po dobu provozu na 70 cm nelze používat OK0BBF pro jeho zarušení a naopak jím vyrobené rušení. Je tam duálsqvelč, tak každé zaklíčování nahodí i převaděč a než odpadne tak zpětně zahluší závodní TCVR. Převaděč zapnu v neděli asi v 8.00 hodin. Majitel převaděče nemá námitek.
úschovna odstraněna, prošlý termín 14 dnů

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 20
 

Návštěvy stránek

TOPlist
| Převaděč OK0BBF | Centrum svářecí techniky s.r.o. zajišťuje provoz stránek |