další změna Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Středa, 10 Duben 2019 04:58

Dne 21.4. se provedou nějaké změny na převaděči. Předpokládám větší výkon a možná jiná anténa. Nechte prostor na zkoušení slabým stanicím OK2HL,OK2PET, OK2VVD, OK1XXZ... a referenční stanici OK1UKY, případně i sponzorům. Co to bývalo kdysi už nebude, protože platí, s přibývajícím provozem a Ripexem : lépe už bylo.
Po dobu Velikonočního závodu zřejmě OK0F nepojede pro vzájemné rušení závodící stanice OL1B , OK1KOK případně další z dané lokality OK0F. V době závodu na 70 cm i OK0BBF a OK0DBF. O tom jsem už psal a je to i v rubrice Parametry. Pokud možno se skedům na u nás umístěných převaděčích v době konání závodů vyhýbejte. Je možné, že bych vypl převaděč až v době, kdy nám vadí, to jest v době vašeho hovoru.
Vyzkoušíte po závodě. Přivítám zhodnocení písemnou formou na mejla. Díval jsem se na statistiku, toto je 325. zpráva, tak nemůžete říct, že nejste dostatečně informováni, Hi.
To, že se na stránky převaděče nedíváte pravidelně, nebo minimálně jednou týdně, přicházíte o přílohu Zpráv o provozu. Tam bývá nejčastěji audio záznam, nebo fotodokumentace k dané msg. Uložení přes Úschovnu je nejjednodušší řešení jak zpřístupnit přílohu zprávy a nezatěžovat příliš kapacitu stránek. Bohužel aktuálně je uložena k volnému stažení pouze 14 dní. Potom už provozovatel úložiště požaduje zaplacení poplatku a tomu se snažím předcházet odstraněním přílohy nebo celé zprávy, pokud je bez přílohy už nepodstatná.

 
 

Návštěvy stránek

TOPlist
| Převaděč OK0BBF | Centrum svářecí techniky s.r.o. zajišťuje provoz stránek |