Popis převaděče Zprávy o provozu Bublifuk občas v poruše
Bublifuk občas v poruše Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Středa, 26 Červen 2019 09:13

Posledních pár dní jsou trochu problémy s oblíbeným převaděčem OK0BBF, umístěným na našem vysílacím stanovišti. Dělalo to dojem, jako by rušení přicházelo z Echolinku. Konektování z OK0ACC tam bylo velmi často. Dle info od majitele převaděče, Davida OK1TBF, linku odpojil, ale stejně to občas chastí. Někdy stačí krátce zaklíčovat a přestane. Podle něj asi zlobí některý slučovač dipólů. Je to možné, tato vada již byla dvakrát a chovalo se to podobně ne-li stejně. Profi slučovače na anténě mají krabičky spájené z cuprextitu ( co si vzpomínám ) a tepelné dilatace se mohou na mechanickém propájení jednotlivých bočnic podepsat. Jednou jsem Davidovi dal slučovač UHF, co jsem dostal od provozovatele profi služby kmitočtově nad naším UHF pásmem. ( 440 -470 MHz ). Nyní asi opět některý slučovač zlobí. Uvidíme až pojedem nahoru. Nechám na Davidovi kdy, já jsem důchodce, Hi.
pokračování :
Než jsem se dostal nahoru, David zatím připojil echolink a vypl analogový SQ, to jsem nevěděl.
Pár dní před návštěvou Sucháku mi hlásil Pepa OK1PU, že potřebuje zkontrolovat program pamětí u TCVRů Baofeng UV5-R. Má dva ks a ani na jeden nemůže nahodit OK0BBF, že si asi smazal subtón. Slyší, ale se nedostane. U tohoto zařízení není tak jednoduché odstranit subtón omylem a že už mu to nejde 14 dní. Zkusil jsem na své UV5-R a nešel mi také. Já naopak od Pepy jsem to celých 14 dní ani nezkusil, Hi.
Je to zajímavý případ, který jsem už zažil na OK0F když tam byl instalovaný první Zetron, který je nyní na OK0MF. Vada se projevovala tak, že TCVRy od některého výrobce neaktivovaly převaděč. Oprava se provedla přímo na převaděči citlivějším nastavením trimru v Zetronu pro vyhodnocení úrovně subtónu.
David OK1TBF VO a majitel převaděče, prozatím zapl i analogový SQ s takovou úrovní, aby prošlyTCVRy UV5-R. Zajímavé, třeba Milan OK2LLM s UV5 trochu jiného vzhledu, prošel předtím normálně. Takže v průměru 3/4 počtu tohoto typu TCVRu neprošly. Zajímalo by mě, kdo a s jakým zařízením jste měl stejný problém ?

 
 

Návštěvy stránek

TOPlist
| Převaděč OK0BBF | Centrum svářecí techniky s.r.o. zajišťuje provoz stránek |