Popis převaděče Zprávy o provozu Cihelna Králíky, mládež
Cihelna Králíky, mládež Tisk
Napsal uživatel Mirek OK1UVU   
Úterý, 06 Srpen 2019 17:30

Přišlo mi to s prosbou o propagaci, tak to dávám na vědomí.

Ahoj,

zvu vás na akci Cihelna, kde bude mít ČRK, HAMIK a NTM propagační stánek. Hledáme dobrovolníky pro propagační práci s dětma a mládeží, především na sobotu 17.8. Armáda nám vyčlenila polostan a stan s možným připojením na elektřinu. Akce je myslím větší než Holice.
Program pro mladé je připraven - sestavení detektoru kovu na nepájivém kontaktním poli. Uvítáme další podněty a nápady.
SV oscilátor, který v běžném SV přijímači budí interferenční hvizd. Po přiblížení kovu k cívce se změní tón v přijímači. Položí si to na připravenou platformu a vyhledají předem zahrabaný kovový předmět poblíž. Podklady připravené.
V předchozíh letech jel z Prahy na akci speciální vlak. Dobré spojení vlakem.
Jako odměnu můžeme nabídnout jeden vstup zdarma do Národního technického muzea v Praze pro dospělého a doprovod (po dohodě).
V Králíkách (okr. Ustí nad Orlicí) je k vidění mimo vojenského muzea i poutní klášter s unikátní alejí, schodištěm lemovaným sochami .
Za HAMIK
Vlastimil Píč OK3VP

pokračování korespondence :

Dal jsem to na stránky převaděče
Jinak mohu krátce popsat moji ,,práci s mládeží,,
Asi 5 menších skautů k nám chodívá, moje XYL se o ně stará ( OK1JVU ). Zkusil jsem, jak by je bavil náš koníček. Ze školy moc znalostí nemají a když jim vykládám základní věci co je odpor, kondenzátor a podobně, to je moc nebaví. Je pak těžké, aby něco vytvořili. Tolik času zas nemám. Pouze jeden měl zájem a celkem mu to šlo, naučit se morze. Na přestavbě skautské chaty jsem odpracoval (samosebou zdarma ) stovky hodin, kolik myslíš, že přišlo pomoci rodičů ? Hádat nemusíš, žádný.
Hodně jsem jim pomáhal se stavěním tábora, nákupy a odvoz odpadků a pod. Zdá se mi, že rodiče, kteří by měli hlavně pomoci, se do toho moc nehrou. Ano strčit děti za pár korun na 14 dní na tábor to ano.
Manželka s přípravou a vlastním táborem ztratí hromadu času, pochopitelně to dělá zdarma a ještě riskuje ( jako vedoucí tábora ), kdyby se něco stalo. Několikrát jsme je s kamarádem na táboře seznamovali s naším koníčkem, zapůjčily PMR stanice, vzaly QSL lístky....
V říjnu je vyvezeme na Suchý Vrch
( JO80IB ), kde mají možnost si i zavysílat při Jamboree pod značkou OK1RSJ ( Radio skaut Jablonné ) a opéct buřty co jim koupíme. V Amatérském Rádiu jsme měli několikrát foto a článek. A poslední dobou ani tábor nebyl, rodiče koupí dovolenou v Itálii, Egyptě, Chorvatsku a pod. Některé děti by radši tábor.


Ahoj Miroslave,
vím, je to svízel. Zájmové sdružení HAMÍK hledá metodiku pro lektory kroužků, jak kluky začátečníky zaujmout, vést a posouvat v oboru.
Zdařilý model elektrotáborů se povedl týmu z Kopřivnice. Pořádají Elektrotábor. Sehnali řadu dobrovolníků, kteří mají na táboře určené role/funkce - lektory (elektronika), programové vedoucí, vedoucí. Mají sponzora pro nákup kitů, které připravuje Robin OK1UWQ. Na stavbu elektroniky mají kluci-účastníci dopoledne ve společenské budově (jediná pevná, jinak jsou ve stanech), odpoledne jdou ven na hry, což řeší programoví vedoucí a vedoucí, tedy jiný tým. V podvečer se kluci vracejí k práci na stavebnicích/kitech. Lektoři dohlíží na kluky při stavbě a pomáhají s oživováním. Během tábora je učí/nechají nejen osazovat, ale ve vyhrazených časech vysvětlí i postup při komunikaci s TRX nejprve na PMR, na kterých si to zkusí, pak se týmy zúčastní polního dne pro mládež na ostro.
Po vyhlášení tábora mají pořadatelé do několika dnů obsazeno. Dnes běží 7.den tábora, končí 12.8.
Protože měli opakovaně převis zájemců, rozdělili každoroční turnus na Elektrotábor Junior a následný Elektrotábor pro pokročilé.
Vím, že zorganizovat tábor v malém počtu lidí je náročné, zkusil jsem to. Píšu o Elektrotáboře jako o inspiraci.Výhledově bychom ten model rádi rozšířili do dalších táborů.V tvém popisu je hezký moment a naděje, píšeš - "Některé děti by radši tábor." To je přeci úspěch!
HAMIK mimo podporu lektorů a kroužku hledá cestu financování elektro a radio klubů a kroužků. V letošních Holicích na MSR bude letos 'Setkání zájemců o práci s mládeží - možnosti finacování s POKOS - nástupcem SVAZARMu'.V sobotu 24.8. v 15h v klubovně č.7
Hodinový blok bude sdílen s Českým radioklubem, který náváže a o možnostech financování (kluby, tematické tábory, programy rozvoje talentů) krátce promluvím též.
S pozdravem
Vlastimil Píč, OK3VP
PS: Jsem žákem Josefa OK1VIU, pocházím z Líšnice.

Pepu Soukupa OK1VIU jsem znal dobře a dlouhá léta. Byl VO naší kolektivky OK1KOK ( závodní značka OL1B a pro práci s mládeží OK1RSJ ) a také hlavním šéfkonstruktérem. Do roku 1993 i VO převaděče OK0F. Po tomto roce jsem se o převaděč začal starat já a to trvá 26.rok. Dnešní kolektivka je tvořena už jen naší rodinou, jeden člen vystoupil, ostatní zemřeli. Ještě že mám kamarády kteří občas pomohou. Na našem vysílacím stanovišti hostují 4 převaděče a jeden CB opakovač. Mimochodem do Líšnice jsme kdysi jezdívali pro chleba a je to rodiště mé tety. Patrně s Tvoji matkou jsem absolvoval i kurz na řidičcké oprávnění, nedávno, asi před.50 lety, Hi.
Možná by bylo dobré, když se blíží setkání v Holicích, zveřejnit naši korespondenci i na stránkách převaděče, nemáš-li nic proti.
73 Mirek OK1UVU

Ano, zveřejnění vítám. O převaděčích na Sucháku Josef často mluvil. Mám vybavení na výškové práce - pokud by jste potřebovali pomoct na anténách, přijedu. Do Líšnice občas jezdívám k rodičům.
73 Vlasta OK3VP


 
 

Návštěvy stránek

TOPlist
| Převaděč OK0BBF | Centrum svářecí techniky s.r.o. zajišťuje provoz stránek |